Facebook
Twitter
Google+
Youtube
Pinterest
 Aşeren Meyveleri ile Hizmetinizdeyiz
Aşeren Meyveleri ile Hizmetinizdeyiz
Dikmen Bölgesine ücretsiz servisimiz vardır
Dikmen Bölgesine ücretsiz servisimiz vardır
Dikmen Bölgesine Ücretsiz Servis
Dikmen Bölgesine Ücretsiz Servis
Yaz-Kış sezonu sebze ve meyve ürünlerimiz mevcuttur
Yaz-Kış sezonu sebze ve meyve ürünlerimiz mevcuttur
Aşeren Meyveleri ile Hizmetinizdeyiz
Aşeren Meyveleri ile Hizmetinizdeyiz

Kategoriler

İstatistik

Çoğul Toplam: 9954
Tekil Toplam: 2596
Bugün: 114

//Üzüm Sirkesi

uzum-sirkesi

Üzüm Sirkesinin Faydaları

Cilt tahrişlerinin tedavisi için sirke kullananların sayısı azımsanamayacak kadar çok. Saç derisinde ve cildin diğer bölgelerinde meydana gelen kaşıntı ve tahrişler için ılık bir banyodan sonra bu bölgelere 2 yemek kaşığı sirkeyi bir pamukla sürmeniz tavsiye ediliyor. Yine kaşıntılı ve tahrişe yol açan böcek, sinek ısırıkları için aynı yöntemi kullanabilirsiniz.


Cilt yanıklarının su toplamasını engellemek (aşırı güneş yanıkları içinde kullanabilirsiniz) için buz gibi üzün sirkesini yanık üzerine sürebilirsiniz.Bir ölçek üzün sirkesini 2 ölçek su ile karıştırarak ayak tırnak mantarı için kullanabilirsiniz. Her gün en az 15 dakika mantarlı tırnağınızı bu karışım içinde bekletin.

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra 1 ölçek sirke ve 2 ölçek su ile hazırladığınız karışımı durulama suyu olarak kullanırsanız bir süre sonra kepek sorununda gözle görülür bir azalma sağlayabilirsiniz.

Sirkeyi sadece sağlık amaçlı olarak değil evinizin pek çok alanında doğal bir temizlik ürünüolarak da kullanabilirsiniz.

İşte bir kaç örnek;

Sıfırın altında derecelerde arabanızın camlarının donmaması için bir gece önceden hazırladığınız 1 ölçek su, 3 ölçek sirke karışımını camlara sürebilirsiniz.

1’e 1 oranda su ve sirke ile hazırladığınız karışımı yumuşak bir bez parçasıyla deri ayakkabılarınızı temizlemek için kullanabilirsiniz.

Lekelenmiş altınları eski parlaklığına kavuşturmak ve temizlemek için sirkeli suya batırıp 15 dakika bekletmeniz yeterli.

Yine aynı şekilde lekelenmiş DVD’lerinizi sirkeyle silebilirsiniz. DVD oynatıcıya koymadan önce tamamen kuruduğundan emin olun.

Çamaşır makinenizin durulama suyuna bir fincan üzüm sirkesi ekleyerek çamaşırların rengini korumasını, tüm bakterilerden arınmasını, deodorant lekelerinin kolayca çıkmasını ve deterjan kalıntılarının daha iyi temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Etiket: üzüm sirkesi, ankara, üzüm sirkesi dikmen, üzüm sirkesi ankara, ankarada üzüm sirkesi faydaları, minihal, üzüm sirkesi

Aşeren Manav
AşerenManav
Aşeren Manav Ürünler
Aşeren Manav
Full Android Oyun indir